Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Denní pomočování

autor: Anonymní dotaz 28.03.2011 09:23

Dobrý den,mám dotaz,který se týká mého 3,5 letého syna.Od září začal chodit bez plenek přes den,a tak nastoupil do školky,někdy se stalo,že to nestihl na záchod a tak se počůral.Postupem času to bylo častěj a častěj,ve školce i 3x.Ve dvou letech prodělal zánět moč.cest,chodili jsme k nefrologovi,ale už nás propustili.Nevím co si o tom jeho počůrávání mám myslet,je mi to nepříjemné,mám smíšené pocity,do školky chodí rád,nemyslím,že je to psychyckého původu.Začal mi to dělat i doma.Připadá mi,že to ani necítí,že čůrá a je mu to jedno,nechci ho za to trestat,ale nevím co dál...Předtím to nedělal,chodil si sám na záchod.Podotýkám,že na noc má ještě plenku...Prosím o radu.Děkuji.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 28.03.2011 22:14
  Pomočování u dětí by se mělo začít intenzivněji řešit, pokud přetrvává po 5. roce života. Pokud byl váš syn vyšetřen nefrologem a byla vyloučena vrozená vada, pak je to jistě nepříjemný problém, ale není důvod se příliš znepokojovat. Nejlepší by asi bylo poradit se s pediatrem, jak nejvhodněji nacvičovat udržení moči.

Zánět močových cest patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zánět močových cest

Píšeme jinde
 • 12 nejoblíbenějších receptů z dýně

  12 nejoblíbenějších receptů z dýně

  Sezóna dýní je po roce zase tady. A kdo by dýně pro svou variabilitu nemiloval? Nejraději připravujeme dýňové polévky, rizoto a pyré, ale i dýňový chléb, muffiny, koláče či kompoty z dýně stojí za zkoušku. Zaručujeme opravdové pochutnání, ať už z našich doporučených receptů vyzkoušíte cokoliv.

 • Recept na kuře na paprice krok za krokem

  Recept na kuře na paprice krok za krokem

  Dnes si uvaříme opravdovou babiččinu klasiku - kuře na paprice ve smetanové omáčce. Podle našeho fotoreceptu jej zvládnou i úplní začátečníci ve vaření.Zdravě.cz na Facebooku